Delphi Xe8 ile Android Uygulaması Geliştirme-1

Resmi olarak ilk öğrendiğim programlama dili olmasından sanırım, Pascal her zaman en çok sevdiğim programlama dili olmuştur. Windows ile beraber Delphi sürümüyle devam eden bu sevdanın nedeni belki de hızlı geliştirme(RAD) yapabilmektir bilemiyorum. Dot Net platformunun hem masaüstü hem web tarafına çözümler sunması, Borland’ın Delphi’yi Embarcadero’ya satması vs. sebepler yüzünden ben de çoğu Delphi geliştiricisi gibi Delphi 7 sürümünde kalmıştım. Bir ara ücretsiz olarak dağıtılan Turbo Delphi’yi denediysem de, Delphi 7’deki uygulama geliştirme deneyiminden aldığım tadı bir daha alamadım.

Devamı için tıklayın

Word ile adres etiketi basımı

Bir etkinlik düzenlendiğinde, organizasyon kısmının önemli ayaklarından biride davetiye ve zarf basımıdır. Zarfların basımında en kolay yöntemlerden biri de etiket kullanarak adresleri zarflara yapıştırmaktadır. Bir bilişim çalışanının asli(!) görevi olan bu işin Word 2010'da adım adım nasıl yapılacağını görelim .

Devamı için tıklayın

E-kitap, drm ve bahtsız ülkem

Kitap okumak kendini geliştirmenin en önemli yollarından biri. Ancak çağımızın koşuşturması arasında kitap okumaya vakit bulmak, yanında kitap taşımak zor. İşte bu konuda sorunları çözen teknoloji, e-kitap teknolojisi.

Devamı için tıklayın

1

Kategoriler :

Arşiv :

Etiketler :

Bağlantılar :