Windows 11'de Ağdan Parolasız Erişilebilen Klasör Paylaşma

Günümüzde cihazlar arttı; herkesin cep telefonu, tableti, bilgisayarı var. Bunların arasında dosya paylaşmak için bluetooth dışında bir genel geçer ve kolay bir yöntem yok, bluetooth'ın da hızı çok yavaş.

Devamı için tıklayın

Telefondan PC'ye Bluetooth'la Dosya Aktarma Sorunu

Dizüstü bilgisayar olarak A101'de satılan Hometech Wi101'i kullanıyorum. Intel Atom Z3735f adındaki dünyanın en yavaş işlemcisini içeren bir tablet bilgisayar ama yanında klavye dock'u da beraber veriliyor.

Devamı için tıklayın

Windows 7'de Oturum Açma Ekranındaki Klavye Düzenini Değiştirme

Çalıştığım yerde bilgisayarın birinde F klavye kullanılıyordu. İşe yeni başlayan kişi bilgisayar Q klavye taktı ama Windows 7'nin oturum açma(karşılama) ekranında hâlâ klavye F olarak çalışıyordu. Bu sorunu düzeltmek için şöyle yapmak gerekiyor:

Devamı için tıklayın

Windows 10 Kurduktan Sonra Yaptıklarım

Uzun zamandır Windows kurmuyordum, bunun bir sebebi de kurulumdan sonra yaptığım ayarların çok vakit alması. Bu sefer yaptığım tüm ayarları not alıyorum ki, bir daha format atmayı bu kadar ertelemeyeyim. Yine kendime not, Windows kurarken en son sürüm iso'yu indir, sonra güncellemeler telef etmesin seni.

Devamı için tıklayın

Bir Android Cihazdaki Bildirimleri Başka Bir Android Cihazda Görme

Bu yazı sitede yazdığım en "geek"çe yazı olacak sanırım. 

Cep telefonlarının şebekeyle iletişim kurarken oldukça güçlü sinyaller gönderdiği malumunuzdur. Bu sinyallerden hoşlanmadığım için cep telefonu kullanırken şöyle bir tarz geliştirdim. Hattımın takılı olduğu telefonu eve gelince bir köşeye bırakıyorum, evde de uçak moduna getirip wi-fi'ını açtığım eski cep telefonu kullanıyorum internet için. Bu kullanım tarzımdaki sorun şu, çoklu kullanım desteklemeyen WhatsApp ile Sms'ler yüzünden her bildirimde telefona kadar gidip bildirime bakmak zorunda kalıyorum. 

Sorunu çözmek için bir cep telefonundaki bildirimleri başka bir telefonda nasıl görebileceğimi araştırmaya başladım.

Devamı için tıklayın

Windows 7'deki kısayol çubuğu sorununa çözüm: AppLauncer

Windows 7'de, Xp ve önceki sürümlerde olduğu gibi ekranın sağına, soluna veya üstüne yeni bir araç çubuğu oluşturup, kısayolları bu araç çubuğuna yerleştirme şansımız. yok. Benzer işi görecek bir kısayol çubuğunu ancak System tray'de oluşturabiliyoruz ki, bu da çok pratik bir kullanım sağlamıyor. Bu sorunu çözmek için bir gadget aradığımda, Microsoft'un sitesindeki şu yazıyla karşılaştım:

Devamı için tıklayın

Windows 7 kurulumu ve ikinci ekran/projeksiyon

Dün, işyerinde eğitimlerin yapıldığı bölümdeki bilgisayarı Windows Vista'dan Windows 7'ye geçirmek için cd çantamla bilgisayarın başına oturdum. F12 ile boot'u DVD-ROM üzerine alıp işletim sistemin kurulumunu başlattım. Bir süre sonra bilgisayar yeniden başladı. Makine açıldıktan sonra siyah bir ekranda fare imleci göründü. 5 dakika bekledim bir değişiklik olmadı, 10 dakika bekledim yine değişen bir şey olmadı.

Devamı için tıklayın

Kategoriler :

Arşiv :

Etiketler :

Bağlantılar :